301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Nisan 2018 - Perşembe 18:59 Bu haber 2256 kez okundu
 
Vali Yılmaz İstifa Etti
Burdur Valisi Şerif Yılmaz Milletvekili Aday Adayı Olmak İçin Görevinden İstifa Etti.
GÜNDEM Haberi
Vali Yılmaz İstifa Etti

Burdur Valisi Şerif Yılmaz 24 Haziran 2018'de yapılacak olan seçimlerde Memleketi Manisa'dan Milletvekili Aday Adayı olmak için bugün görevinden istifa etti.

 

Valilik bahçesinde kendisini uğurlamaya gelen bürokrat ve vatandaşlara bir konuşma yapan Şerif Yılmaz'ın kelimeler boğazına düğümlendi ve zaman zaman gözyaşlarını tutamadı.

 

Vali Yılmaz'ın Veda Mesajı ise şöyle;

 

"24 Haziran 2018 seçimlerinde memleketim Manisa’dan Milletvekili aday adayı olacağımdan dolayı bugün itibariyle Burdur Valiliği görevimden istifa ederek ayrılıyorum.

 

32 yıllık meslek hayatım boyunca Ülkemizin çeşitli illerinde Kaymakam, Vali Yardımcısı, İçişleri Bakanlığında Hukuk Müşaviri, Daire Başkanı, Genel Müdür Yardımcısı ve 2009 yılından bu yana da dört ilde sırasıyla Tokat, Kayseri, Kütahya ve Burdur’da Vali olarak görev yaptım.

 

 

Mülki İdare Amirliği mesleğine başladığım 1986 yılından bu güne kadar “Halka Hizmet Hakka Hizmettir” düsturuyla gecemi gündüzüme katarak insanı merkeze alan bir yönetim anlayışıyla, tüm iş ve hizmetlerimizi hak, hakkaniyet ve adalet prensiplerine uygun olarak yerine getirmeye özen gösterdim. Devletimizin şefkatini ve hoşgörüsünü en ücra köşelere varıncaya kadar htirerek, kişilerin menfaatlerinden ziyade kamu yararını ön planda tutan bir anlayışla, israfı önleyerek ve tüm hizmetlerin en verimli şekilde yerine getirilmesine azami gayret gösterdim. Bu süreçte vatandaşlarımıza hizmet götürme noktasında ekip ruhu içerisinde gecesini gündüzüne katarak çalışan bizlere yardımcı olarak katkı sunan tüm çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.

 

Tabi son görev yaptığım Teke Yöresinin Kültür Başkenti, Yörük Kültürünü yaşayan ve yaşatan Burdur’un bizim gönlümüzde ki yeri her zaman ayrı kalacaktır. 2016 yılında atandığım Göller, Güller, Gönüller Diyarı Burdur’da iki yıla yaklaşan bir süre çalışma fırsatı buldum. Göreve başlayışımın ilk günlerde karşı karşıya kaldığımız 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı tüm Türkiye’de olduğu gibi meydanları doldurarak, demokrasisine sahip çıkan Burdurlu hemşerilerime bir kez daha şükranlarımı ifade ediyorum.

 

Burdur’da görev yaptığım süre içerisinde Teke Yöresinin sıcak, içten, samimi ve gönlü güzel insanlarına hizmet etmenin bahtiyarlığını yaşadım. Devletin kapısını milletin kapısı haline getirerek, bu kapının sadece belli şahıslara değil, herkese açık olmasına gayret gösterdim. Gönlümüz rahat, gözümüz arkada kalmadan Burdur’dan ve kamu görevimden ayrılıyorum. Uzun yıllardır milletime ve devletime hizmet etmenin haklı gururunu yaşarken, görevden ayrılmam sebebiyle hüznü de bir arada yaşıyorum.

 

 

Vali olarak bizlere hizmet etme imkânı veren başta Sayın Cumhurbaşkanlarımız olmak üzere Türkiye Cumhuriyeti hükümetlerine ve tüm Devlet büyüklerimize şükranlarımı ifade ediyorum. Görev yaptığım tüm illerde birlikte çalışma fırsatı bulduğum milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza, il genel meclis üyelerimize, meslek ve sivil toplum kuruluşlarımızın yöneticilerine, işadamlarımıza, kamu görevlilerimize, hayırseverlerimize, muhtarlarımıza ve programlarımızda bizleri yalnız bırakmayan basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, şahsıma gösterdikleri teveccüh ve destek için şükranlarımı ifade ediyorum.

 


Makamların gelip geçici olduğunu, önemli olanın gök kubbede hoş bir seda bırakabilmek olduğunu bilerek, kamu görevimizden ayrılıyor olsak ta bundan sonra da Milletimize ve Ülkemize hizmet etme yolunda çalışmaya devam edeceğimi ifade ederken tüm Burdurlu hemşerilerime helallik dileği ile arz-ı veda ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Şerif YILMAZ | Burdur Valisi

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Vali, Yılmaz, İstifa, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı