Ulaşıma Bilimsel Neşter
Haber
29 Mart 2017 - Çarşamba 16:13 Bu haber 1690 kez okundu
 
Ulaşıma Bilimsel Neşter
İlimize daha akıcı bir trafik kazandırılması amacıyla Burdur Belediyesi ile Pamukkale Üniversitesi işbirliğinde başlatılan ortak hizmet projesi tamamlandı. Rapor sonucunda daha akıcı bir trafik için düzenlemeler yapılacak.
BELEDİYE Haberi
Ulaşıma Bilimsel Neşter

İlimize daha akıcı bir trafik kazandırılması için Burdur Belediyesi ile Pamukkale Üniversitesi arasında ortak hizmet projesi protokolü imzalanmıştı. Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümü tarafından yürütülen ve 5 ay süren çalışma tamamlandı. Proje kapsamında mevcut verilerin toplanması, kavşak trafik hacim sayıları, otopark etütleri, bisiklet yolları ve toplu taşıma etütleri gerçekleştirildi.

Pamukkale Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Halim Ceylan, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve Belediye Meclis Üyelerine çalışmanın raporunu açıkladı.

Yapılan çalışmadan dolayı çalışma gurubuna teşekkür eden Başkan Ercengiz, “Türkiye’de işinin uzmanı olan bir ekip burada çalışma yaptı. Yaklaşık 5 ay süren bir çalışma tamamlandı. Bilimsel açıdan trafik sorununa çözüm arayacağız. Proje kapsamında yolculuk süresi, trafik yoğunluğunun azaltılması, ulaşım maliyetlerinin azaltılması ve trafik güvenliğinin sağlanmasını hedefliyoruz. Raporun tamamlanmasının ardından bize olan önerileri en iyi şekilde uygulayıp Burdur kent içi trafiğin en efektif şekilde kullanılabilir hale dönüştürülmesini sağlayacağız” diye konuştu.  

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Ulaşıma, Bilimsel, Neşter,
Yorumlar
Haber Yazılımı