TKDK Çağrı İlanı
Haber
20 Haziran 2017 - Salı 14:01
 
TKDK Çağrı İlanı
TKDK Burdur İl Koordinatörlüğü IPARD Programı ile ilgili çağrı ilanı.
İLANLAR Haberi
TKDK Çağrı İlanı

TKDK Burdur İl Koordinatörlüğü IPARD Programı ile ilgili çağrı ilanı yayınlamıştır. Çağrı ilanı şöyledir,

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 12 Haziran 2017 tarihinde İkinci Başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunmaktadır. Programın kaynağı, AB ve Türkiye Cumhuriyeti eş finansmanından oluşturulan IPARD Programı Fonu’dur ve yapılacak yatırımlara geri ödemesiz olarak kullandırılacaktır.

 

TKDK tarafından IPARD I programıyla Burdur’a yaklaşık 75 Milyon hibe desteği sağlanmıştı. Geçtiğimiz günlerde de IPARD – II Programının ilk çağrı dönemi için 11,6 Milyon Liralık hibe desteği sağlanacak 36 projenin sözleşmeleri yatırımcılara teslim edilmiştir.

 

Bu Başvuru Çağrı İlanı kapsamında sadece Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar sektörleri kapsamında başvurular kabul edilecektir. Desteklenecek sektörler; Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması, Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ve son olarak da Meyve ve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması sektörleridir. Programın toplam destek bütçesi yaklaşık 123 milyon avrodur. Yatırımcılar bu bütçeden 50 hibe oranından ve vergi muafiyetlerinden yararlanabileceklerdir.

 

Yayınlanan bu çağrı dönemi, ilimizin özellikle geçim kaynağı olan sütün, ilimizde işlenebilmesi ve pazarlanabilmesi ve kendi markalarımızı oluşturabilmek için çok önemli bir fırsattır.

 

Başvurular 6 Eylül'de başlayacak olup 26 Eylüle kadar devam edecektir. İlgili sektörlerde yatırım yapmak isteyen tüm yatırımcılar, detaylı bilgi almak için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Burdur İl Koordinatörlüğünden (Konak Mahallesi, Güzelleştirme Caddesi, No:14 öğrenebileceklerdir.

 

 

 

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: TKDK, Çağrı, İlanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı