301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Mayıs 2018 - Cuma 18:23 Bu haber 2416 kez okundu
 
Reşat Petek'in 19 Mayıs Mesajı
Ak Parti Burdur Milletvekili Reşat Petek'in 19 Mayıs Mesajı
GÜNDEM Haberi
Reşat Petek'in 19 Mayıs Mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi Burdur Milletvekili Reşat Petek 19 Mayıs Mesajı Yayınladı.

 

Petek'in Mesajı Şöyle;

 

Kıymetli Hemşerilerim,
 
Yüce Milletimizin varlık, birlik ve varoluş mücadelesinin ilk adımı ve ateşleyicisi olan 19 Mayıs, “Kurtuluş” zaferine atılan adımlardan biridir. 
 
Bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen başlatılan bu yürüyüş, milletimizin birlik ve beraberliğinden, aynı hedef ve idealler etrafında kenetlenmesinden güç almış, işgal kuvvetleri karşısında vatanın bütünlüğü ve bağımsızlığı için bir millet ayağa kalkmış, dönemin çok ağır şartlarına rağmen tarihte eşine az rastlanır bir kurtuluş destanı yazılmıştır. 
 
İstiklal mücadelesinin başlangıç sembolü olan bu günün, istikbalin sembolü olan gençlere armağan edilmesinin son derece anlamlı olduğunu belirtmek istiyorum. 
 
Güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak olan cumhuriyetimizin emanetçisi gençlerimizdir. Onların yüzlerindeki ışıkta, gözlerindeki pırıltıda her geçen gün daha da güçlenen Türkiye’mizin aydınlık geleceğini görüyor, gençlerimize güveniyoruz. En önemli önceliğimiz geleceğimizin güvencesi gençlerimizin yarınlara en iyi şekilde hazırlanmasına imkân sağlamak, onlara demokratik ve müreffeh bir ülke bırakmaktır. 
 
Bu vesile ile; işgalci düşmanlara karşı karamanca mücadele veren ecdadımızla birlikte, bugün aynı idealler için terörle mücadelede hayatlarını feda eden kahraman şehitlerimizi, İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmetle ve şükranla anarken, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutluyor, tüm gençlerimizi, hemşerilerimizi en kalbi duygularla selamlıyorum.
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Reşat, Petek'in, 19, Mayıs, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı