Okul Servislerine Sıkı Denetim
Haber
05 Şubat 2020 - Çarşamba 13:37 Bu haber 1511 kez okundu
 
Okul Servislerine Sıkı Denetim
Burdur Belediyesi Trafik Zabıta Birimi’ne bağlı ekipler ara tatilin ardından okul servis araçlarını yeniden denetlemeye başladı.
BELEDİYE Haberi
Okul Servislerine Sıkı Denetim

Burdur Belediyesi Trafik Zabıta Birimi, 2019-2020 eğitim ve öğretim yılının başlamasının ardından her gün onlarca öğrencinin kullandığı C Plaka okul servis araçlarını, öğrencilerin güvenli bir şekilde ulaşımın sağlaması, servis taşımacılığının disiplin altına alınması, korsan taşımacılığın önlenmesi ve fiilen çalışmakta olan şoför esnafının haklarının korunması maksadıyla Burdur Kent Merkezi ve okul önlerinde öğrenci servis araçlarına yönelik denetimler tüm hızıyla devam ediyor.


Denetlemelerde öncelikle okul servis araçları kullanma belgeleri, çalışma ruhsatı kontrol edildi. Bunun dışında okul servis araçları,  servisleri inceleme formu kriterlerine göre inceleme yapıldı. Buna göre de araçta bulunan öğrenciler için emniyet kemeri, araçların bakım ve temizliği, güvenlik sistemi, araç muayeneleri, yardımcı personel ve iniş binişlerde çocuklara refakat edilip edilmesi gibi maddeler değerlendirildi.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Okul, Servislerine, Sıkı, Denetim,
Yorumlar
Haber Yazılımı