MAKÜ Öğrencilerinden Rektör KORKMAZ’a Yurtlarında Çay İkramı
Haber
12 Aralık 2018 - Çarşamba 16:46 Bu haber 2972 kez okundu
 
MAKÜ Öğrencilerinden Rektör KORKMAZ’a Yurtlarında Çay İkramı
Manşet Burdur Gazetesi
ÜNİVERSİTE Haberi
MAKÜ Öğrencilerinden Rektör KORKMAZ’a Yurtlarında Çay İkramı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ öğrenciler ile sık sık bir araya geliyor. Öğrencilerin talep, öneri ve şikayetlerini birebir dinleyen Rektör KORKMAZ öğrencilerin yurtlarında çay ikram etme tekliflerini kırmayarak Diyanet Vakfı Yurdunu ziyaret etti.

 

Kanal 15 Televizyonunda canlı yayınlanan “Arka Pencere” isimli programında öğrencilerle bir araya gelen Rektör KORKMAZ, program sonrası yapılan çay teklifini kabul ederek, öğrencilerle birlikte Diyanet Vakfı Yurduna gitti.

 

Burada öğrencilerle sohbet eden Rektör KORKMAZ özellikle kariyer planlama konusunda öğrencilere bilgiler verdi. MAKÜ’nün Kariyer Planlama Koordinatörlüğü hakkında da bilgi aktardı. “Öğrencinin kariyer planlamasına yardımcı olmak için MAKÜ’de eğitime başladığı anda bu işin farkındalığını ortaya koymak amacıyla KARGİS’i kurduk” diyen Rektör KORKMAZ; “Bu sene devreye giren KARGİS’te ara sınıflardan da katılım oluyor. Esas amacımız en büyük katılımın öğrencinin ilk kayıt yaptırdığı dönemde olması. Kariyer danışmanları ile yapacakları birden fazla mülakatla, burada sıfırdan bir kariyer icat etmiyoruz.  Zaten üniversiteye gelirken ana kariyerinizi belirleyerek geliyorsunuz. Mesela İlk ve Acil Afet Yönetimi, PDR, Okul Öncesi Öğretmenliği vs. gibi. Fakat bu alanda sizin yeterliliğinizi, birikiminizi, deneyiminizi artıracak projeler var. Mesela herkes bilgisayarı kullanmayı çok iyi biliyor. Fakat kimse Word’ü bilmiyor. Bilgisayarda bildiğimiz internette gezinme. Word en temeli ama Excel’i kimse bilmiyor. Aslında Excel inanılmaz bir program. Ne düşünüyorsanız her şeyi formüle edebiliyorsunuz.  Fakat bunun 10’unu bile bilmiyoruz. Kariyer planımızı iyi yapmalı ve o yolda emin adımlarla ilerlemeliyiz ” dedi.

 

Daha sonra Rektör KORKMAZ öğrencilerle birlikte çay içerek sohbet etti.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: MAKÜ, Öğrencilerinden, Rektör, KORKMAZ’a, Yurtlarında, Çay, İkramı,
Yorumlar
Haber Yazılımı