301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Eylül 2017 - Çarşamba 12:56 Bu haber 1057 kez okundu
 
Keyik Yeniden Aday...
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik Yeniden Adayım Dedi...
GÜNDEM Haberi
Keyik Yeniden Aday...

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, yeniden aday olacağını açıklayarak, önümüzdeki dönem için hedeflerini sıraladı.


Kentte 2.OSB'nin kazandırılması konusunda büyük çabalar sarf eden BUTSO Başkanı YUsuf Keyik, yine mütevazi tavrını muhafaza ederek "Hiç bir zaman iddialı olmadık" şeklinde konuştu.


Başkan Keyik yaptığı açıklamada, "Üç dönemden bu yana Burdur için hizmet veriyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diye klasik bir cümle vardır. Bizzat yönetim kurulu üyelerimizle meclisimiz, hiç bir zaman iddialı konuşmalar yapmadık. Burdur için her zaman samimi olduk. Oda başkanlığının bir okulu yok. Bizim de uzman olduğumuz bir iş değil bu iş. Ama bizim alanlarımız var. Her birimizin yaptığı ayrı işler var. Yönetim Kurulu Üyelerimizle birlikt bizler, eşimizden - işimizden - evimizden uzak kalarak Burdur için hep birlikte çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Yeni dönemde de yine iddialı cümleler kurmadan, bölgemiz ve sanayicimiz içinprojeler üreteceğiz. Ekonomiye katkı sağlayacak her türlü girişimin içinde olacağız. Önceliğimiz yine samimiyet, güleryüz ve kaliteli hizmet olacak. Ortak akla ve birlikte harekete önem vereceğiz. Burdur için yöne dönemde hedeflerimiz olacak" ifadelerini kullandı.

 

İşte, Keyik'in vaadettiği o hedefler;

1 - 2. OSB'nin Tamamlanarak Bitirilmesi
2- Isparta OSB ve Burdur 1 ve 2. OSB'nin Ortaklaşa Kullanacağı 3'lü Arıtma Sisteminin Kurulması
3- Burdur'un bir değeri olan mermercilikle ilgili blok satıştan ziyade, mamul yapımına öncelik verilmesi
4- Mermer ve Hayvancılık ile ilgili ihtisas OSB'nin kurulması
5- 3. bir küçük sanayi sitesinin oluşturulması. Bir ve ikinci ihtiyaçlara cevap vermiyor, ihtiyaç doğduğunu hissediyoruz. Burtrak arazisinin yanında oluşturulabilir diye düşünüyoruz.
6 - Üniversite - Sanayi işbirliği devam edecek. Teknokent ve Ar - Ge çalışmalarına önem vereceğiz. Teknokent çalışmamız bitmek üzere...
7 - İş Adamlarıyla ortak akıl toplantılarımız yapılıyordu ve yapmaya da devam edeceğiz.
8- Meslek komitelerimizi aktif tutmaya çalışacağız. 
9- Eğitim çalışmalarımız devam edecek.
10 - Yeni dönemde üyelerimiz için ingilizce kursu açacağız. Yurt dışına giden üyelerin en azından ihtiyaçlarını karşılayabilecek ölçüde oda olarak üyelerimiz için kurslar düzenlenecek. 
11- Et ve sütte dünyaya açılma projemiz başlamıştı ve devam edecek. 
12 - Yurt dışı gezilerimiz yeni dönemde de sürecek.

 

CUMHURBAŞKANI İSTEDİ, KEYİK GELECEK DÖNEMDE HEDEF KOYDU!
Sıraladığı hedefler arasında bulunan mermer mamulu satışları hususunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir talepte bulunulduğunu dile getiren Başkan Keyik, "Mermer blogu satışı bir gün gelecek bitecek. Bizim bu konuda önceden zaten bir düşüncemiz vardı. Ama Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Isparta ve Burdur zilaretleri sırasında bu görüş ve talebini bizlere ileterek, burada bir canlanma oluşması gerektiğini söyledi. Biz de buradan hareketle gelecek dönemde bu çalışmalara hız verecegiz" şeklinde konuştu.

 

MECLİS BAŞKANI OKTAY, YENİ DÖNEMDE OLMAYACAK
Öte yandan, önümüzdeki dönemde yeniden aday olacağını açıklayan Keyik'in A Takımında yer alan Meclis Başkanı ve İş Adamı Feyzi Oktay'ın da gelecek ayki seçimlerde aday olmayacağı öğrenildi. Yaşı ve yorgunluğu gereği aday olmayacağı belirtilen Meclis Başkanı Feyzi Oktay'a teşekkür eden Başkan Keyik, aralarında herhangi bir sorun ve sıkıntının da bulunmadığını sözlerine ekledi.
Keyik son olarak, seçimlerde genç girişimcilerin de daha fazla yer alacağının altını çizdi...

Kaynak: (bomba15.com) - bomba15.com Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Keyik, Yeniden, Aday...,
Yorumlar
Haber Yazılımı