Erol Mütercimler'i Kınamak İçin Toplandılar
Haber
10 Eylül 2020 - Perşembe 16:55 Bu haber 531 kez okundu
 
Erol Mütercimler'i Kınamak İçin Toplandılar
Manşet Burdur | Burdur'u Manşetten Okuyun
GÜNDEM Haberi
Erol Mütercimler'i Kınamak İçin Toplandılar

Burdur’da İmam Hatip mezunları ve destekçileri bugün Cumhuriyet meydanında bir araya gelerek Erol Mütercimlerin televizyonda imam hatiplileri hedef alan konuşması sebebi ile kınandı ve lanetlendi.

 

7 Sivil Toplum kuruluş başkanının bir araya gelerek vatandaşlarında destek olduğu buluşmada konuşmayı Hukukçular Derneği Burdur Şube Başkanı Ömer Bütüner yaptı. Bütüner Mütercimler’in konuşması ile ilgili olarak hukuki mücadele başlattıklarını ifade ederek, ortak basın bildirisini okudu.

 

“Bildiğiniz üzere 07.09.2020 tarihinde bir televizyon programına katılan Erol Mütercimler isimli şahıs imam hatip camiasını son derece rencide edici hakaret ve aşağılayıcı beyanlarda bulunmuştur.

 

Sözde Öğretim görevlisi olan şahsın bu eylemi ağır hakaret ve halkın bir kesimi olan imam hatip okulları mensuplarını aşağılama suçunun unsurlarını taşıdığı açıktır.

 

Şüpheli mezkûr sözleri ile, bir İmam Hatip Lisesi mezunu olarak benim hakkımda hakarette bulunduğu gibi aynı zamanda bana ve tüm imam hatip okulları mezunlarına yönelik ayrımcılık ifade eden sözlerle halkın bir kesimine hakaret etmiştir.

 

Mezkur şahsın bu eylemi hakkında STK temsilcileri ve imam hatip mezunları olarak Burdur Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduk. Hakkında açılacak ceza davasının da takipçisi olacağız.

 

Camia olarak aldığımız terbiye gereği yumuşak huylu olmayı tercih etmiş isek de yapılan bu haksız hakaret ve aşağılamaya kayıtsız kalamazdık ve kalmadık da.

 

Hani Üstad Mehmet Akif şöyle diyor ya dizelerinde:

Yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum?

Kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Kanayan bir yara gördüm mü yanar ta ciğerim,

Onu dindirmek için kamçı yerim, çifte yerim!

Adam aldırmada geç git! , diyemem aldırırım.

Çiğnerim, çiğnenirim, hakkı tutar kaldırırım!

Bizi en iyi ifade eden dizelerin başında gelir bu dizeler.

 

Bizler, haklı olduğumuz mücadelemizde bugüne kadar kınayanın kınamasına aldırmadan yolumuza devam ettik, bundan sonra da devam edeceğiz inşallah.  Dün bize ölü yıkayıcısı mı olacaksınız diye soranlar bugün karşılarına Cumhurbaşkanı olarak çıkınca deliye dönmüşlerdir.

 

Bize kinini kusanların asıl amacının bizi tahrik etmek olduğu ortada olsa da biz bu oyunlara gelmeyeceğiz. Bizim üzerimizden ülkedeki insanları kutuplaştırmaya çalışanlara asla prim vermeyeceğiz. Her ne kadar biz bu müfteriyi tükürüğümüzle boğacak seviyede olsak da mücadelemizi hukuk zemininde sürdürmeye ve bunun hesabını hukuken sormaya devam edeceğiz.

 

Bizim İmam Hatipli olmamız diğer okulları kabul etmediğimiz anlamına gelmez. Vatanını, milletini seven, ülkesine gönülden bağlı bütün öğrenci ve mezunlarımız bizim kardeşimizdir.

 

İki gündür sosyal medyada başka okul mezunlarının da imam hatip camiasına vermiş oldukları destek bizi hem duygulandırmış hem de gururlandırmıştır.

 

Biz diyoruz ki imam hatip liseliler, meslek liseliler, Anadolu liseliler, fen liseliler hasılı bütün farklı okullar hep birlikte bu ülkenin mozaiğiyiz ve biz hep birlikte Türkiye’yiz

 

Bu vesile ile duyarlılık göstererek basın açıklamamıza katılan, imam hatipli olsun olmasın bunu dert edinen bütün dostlarımıza ve siz değerli basın mensuplarımıza yürekten teşekkür ediyor, bir kez daha aşağılık sözlerle bize hakaret eden şahsı kınıyor ve lanetliyoruz.

 

Saygılarımızla

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Erol, Mütercimler'i, Kınamak, İçin, Toplandılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı