301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Kasım 2017 - Cuma 18:10 Bu haber 3451 kez okundu
 
Burdur'da On Kasım
Manşet Burdur Gazetesi
GÜNDEM Haberi
Burdur'da On Kasım

Cumhuriyet meydanında düzenlenen Çelenk Sunma Töreni ile başlayan programlar, MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda Ercan Akın Fen Lisesi’nin hazırlamış olduğu anma programıyla devam etti.
 
 
Programlara başta Vali Şerif Yılmaz olmak üzere, Garnizon ve 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, C. Başsavcısı Mehmet Nadir Yağcı, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Yüce, MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, Baro Başkanı Ramazan GEDİK, Vali Yardımcıları, İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, Siyasi Partilerin İl Başkanları, Kurum Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Gaziler, Şehit Yakınları, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
 
 
Düzenlenen Çelenk Sunma Töreninde Burdur Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, Siyasi Partiler, Meslek Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları tarafından Atatürk Anıtına Çelenkler sunuldu. Çelenklerin sunulmasının ardından, saat 09.05'te sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşının okunmasının ardından Cumhuriyet meydanında düzenlenen program sona erdi.
 
 
Anma etkinlikleri MAKÜ Konferans ve Sergi Salonunda düzenlenen programla devam etti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Tarih Öğretmeni Murat Yağcı yaptı.
 
Ercan Akın Fen Lisesi Öğrencileri tarafından hazırlanan "Dağ Başını Duman Almış" adlı oratoryosu ile devam eden programda, Atatürk’ün ölümünün 79. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere Vali Yılmaz, Garnizon Komutanı P. Alb Tutucu ve Belediye Başkanı Ercengiz tarafından ödülleri verildi.
 
Ödül töreninin ardından Ercan Akın Fen Lisesi öğrencilerine hazırladıkları program dolayısıyla teşekkür eden Vali Yılmaz, çok güzel bir program hazırladıklarını ifade ederek başta oratoryoda yer alan öğrenciler olmak üzere emeği geçen herkesi kutladı.
 
 
Vali Yılmaz beraberindeki protokolle birlikte anma programını hazırlayan Ercan Akın Fen Lisesi öğrencileri ile hatıra fotoğraf çekildikten sonra salondan ayrıldı.
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Burdur'da, On, Kasım,
Yorumlar
Haber Yazılımı