301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Kasım 2017 - Cumartesi 13:09 Bu haber 3503 kez okundu
 
Burdur'da DSİ Yatırımları Sürüyor
AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, DSİ Burdur yatırımları ile ilgili açıklamada bulundu.
GÜNDEM Haberi
Burdur'da DSİ Yatırımları Sürüyor

Adalet ve Kalkınma Partisi Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından Burdur'da yapılan yatırımlarla ilgili açıklamada bulundu. Özçelik'in Açıklaması Şöyle;

 

KURTULUŞ GÖLETİ İLE 2640 DEKAR ARAZİNİN SULAMASI SAĞLANACAK

 

Ağlasun İlçemiz Mamak Kurtuluş Göleti temelden 30 metre yüksekliğinde kil çekirdekli kaya dolgu tipinde inşaatı başlayan göletimizde cebri boru montajı ,testleri yapılmıştır, gövde enjeksiyonları tamamlanmıştır. Menba ve mansapta kaya dolgu imalatları devam etmektedir. Yatırım Bedeli 20 Milyon TL olan göletimizin tamamlanmasıyla birlikte 2640 dekar arazinin sulanması sağlanacak.

 

 

KAYADİBİ GÖLETİ İLE 1480 DEKAR ALAN SULANACAK


Yeşilova İlçemiz Kayadibi Göleti ve Sulaması inşaatı işinde; gövde dolgusu imalatları devam etmektedir. Gövde dolgusu kil çekirdekli kaya dolgu tipinde inşa edilecek göletin gövde yüksekliği temelden 28 metre olacak. Gölet tamamlandığında 1480 dekar mümbit tarım arazisi suya kavuşacak. Yatırım bedeli 17 Milyon TL olan Kayadibi göletimiz 45 seviyesindedir.

 

 

BURDUR YEŞİLOVA GÜNEY GÖLETİ 2 MİLYON 225 BİN M3 SU DEPOLAYACAK


GYeşilova Güney Göleti ve Sulaması İkmali işinde 355 lik boruların alın kaynaklama imalatı ve kazı çalışması devam etmektedir. Yeşilova Güney Göleti ve Sulaması ile 7.120 dekar arazi sulamaya açılacaktır. 2 Milyon 225 bin m3 depolama hacmi bulunan, temelden 46 m yüksekliğinde ve Kil çekirdekli zonlu toprak dolgu tipinde inşa edilen bu projemiz yatırım bedeli 30 milyon TL’dir.

 

 

DSİ YATIRIMLARI İLE SULU TARIMDA BÜYÜK BİR İVME KAZANILDI


Burdur Merkez Günalan Regülatörü ve Sulaması İnşaatı işinde; regülatör ulaşım yolu ve boru döşenmesi imalatları tamamlandı. İnşaatın tamamlanmasıyla 500 dekar arazinin sulanması sağlanacaktır.  Yine Merkez Aziziye Kocapınar Göleti ve Sulaması İnşaatı işinin geçici kabul işlemleri yapıldı. 34 metre yükseklikte, 3 bin 90 dekar araziyi sulaması planlanmaktadır. AK Parti hükümetlerimizde İlimizde DSİ yatırımlarına büyük önem verilmiştir. Sulu Tarımda büyük bir ivme kazandı. Çalışkan üreten Burdur'umuzda her zaman üreticilerimizin yanında olduk olmaya da devam edeceğiz.

 


TAŞKIN KORUMA İNŞAATLARI DEVAM EDİYOR


Taşkın Koruma 3.Grup İnşaatı işinde; Yeşilova HOROZ Köyü Taşkın Koruma inşaatı Taş duvarlı kanal, menfez,  plak köprü ve harpuşta imalatları tamamlanmış olup, panel çit imalatı devam etmektedir. Yine Taşkın Koruma 3.Grup İnşaatı işinde; SALDA Köyümüzde taşkın koruma inşaatı, Taş duvarlı kanal, menfez ve plak köprü imalatları tamamlanmış olup, harpuşta imalatları devam etmektedir. 5. Grup Taşkın Koruma İnşaatı işinde ise YARIŞLI Köyü taş duvarlı kanal İmâlatı ve taban kuşağı İmâlatları devam etmektedir. Yine Çeltikçi GÜVENLİ Köyünde dere ıslahı çalışmalarında toprak kanal bitirilmiş olup 9 adet köprü yapımı devam etmekte olup, yatırım bedeli 1 Milyon TL’dir. Altınyayla İlçemiz BALLIK köyümüzde yatırım bedeli 2 Milyon TL’olan beton duvarlı kanal imalatının sonuna gelinildi.

 


DALAMAN ÇAYI İLE TAŞKIN RİSKİ AZALIYOR


02.02.2017 tarihinde yapımına başlanan 3 Km uzunluğu olan "Burdur Gölhisar Dalaman Çayı ve Kolları 1. Kısım Taşkın Koruma İnşaatı" tamamlanarak geçici kabulü yapılmıştır. Yatırım bedeli 8 Milyon TL olan projenin tamamlanmasıyla bölgede ki taşkın riskinin azalmıştır.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Burdur'da, DSİ, Yatırımları, Sürüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı