Burdur Isparta'da Gündem Oldu
Haber
02 Mart 2021 - Salı 15:52
 
Burdur Isparta'da Gündem Oldu
Manşet Burdur | Burdur'u Manşetten Okuyun
GÜNDEM Haberi
Burdur Isparta'da Gündem Oldu

Komşu ilimiz Isparta’nın risk haritasında düşük seviyede yer almasının ardından kentte kısıtlamalar kaldırıldı, lokantalar, esnaflar ve kafeler müşterileri ile buluştu. Vaka sayısında düşüş yaşanan Isparta’da kısıtlamaların kaldırılmasının ardından Burdur’un yüksek riskli kentler arasında yer alması Isparta basında ve sosyal medyada gündem oldu. 

 

Geçmişte vaka sayılarının yüksek olduğu Isparta için Burdur’a giriş çıkışların yasaklanması ile ilgili uyarılar yapılmış, hatta yasaklanmasına kadar giden bir dizi talepler olmuştu. Bugün ise bu durumu hatırlayan Isparta’da bazı yerel haber kanalları “tarih tekerrür edecek mi?” diyerek manşetlerine taşıdı. Çok yüksek risk grubunda yer alan ilimiz için, Ispartalılar bu kez Isparta Valiliğine seslenerek Burdur’dan girişlerin ya kapatılmasını, ya da HES kodu zorunluluğunun getirmesini istediler. 

 

Yakınlığı nedeni ile her gün binlerce kişinin gelip gittiği komşu iki şehir için Isparta’da sosyal medyanın ana konusu da yaşanan bu durum oldu. Ispartalı bazı sosyal medya kullanıcıları, Burdurlulara seslenerek, “15 dakika gelin yemeğinizi lokanta ve restoranlarımızda yedikten sonra, kafelerimizde kahvenizi içerek ilinize gidebilirsiniz” şeklinde paylaşımlar yaptılar.  Burdurlu’lardan benzer paylaşımlar arka arkaya gelirken birçok sosyal medya kullancısı da “gün aşırı Isparta’ya gideriz artık” diyerek tatlı sert sitemlerini de dile getirdiler.

 

http://www.muhbir32.com/haber-onlar-bize-kapatmIstI-tarih-tekerrur-edecek-mi-11937.html

Kaynak: (bomba15.com) - bomba15.com Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Burdur, Isparta'da, Gündem, Oldu,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Burdur Isparta'da Gündem Oldu
Yorumlar
Haber Yazılımı