Bucak'ta Yaya Yolları Tek Tek Tamamlanıyor
Haber
10 Ekim 2020 - Cumartesi 09:30
 
Bucak'ta Yaya Yolları Tek Tek Tamamlanıyor
Manşet Burdur | Burdur'u Manşetten Okuyun
İLÇELER Haberi
Bucak'ta Yaya Yolları Tek Tek Tamamlanıyor

Bucak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Fatih Mahallesinde yaya kaldırımı yapım çalışmalarına başladı. 1535,1560, ve 1571 sokak yaya kaldırımına kavuşuyor.

 

 

Fatih Mahallesinde yürütülen çalışmalar hakkında açıklama yapan Belediye Başkanı Emrullah Ünal “  İlçemiz Süleyman Demirel Bulvarının önemli bir trafik yoğunluğunu azaltan ve özellikle Okul dönemlerinde daha yoğun bir trafik akışı olan Oruç Reis Caddesi ile 23 Nisan Caddesi arasında bulunan 1535,1560 ve 1571 sokaklarımızda yaya kaldırımı yapım çalışmalarımıza başladık. Yaklaşık bir km uzunluğunda olan bu sokaklarımızda Kanalizasyon, yağmur suyu, içme suyu, elektrik, telekom  ve doğalgaz alt yapı çalışmaları tamamlanmıştı. Bu asfalt sezonunda sokaklarımızı sıcak asfalt ile kapladık. Şimdide sokaklarımızda çift yönlü olarak yaya kaldırımı yapıyoruz.”dedi.

 

 

1,5 YILDA 5 KM ENGELLİ TAŞI DÖŞENDİ

Başkan Ünal açıklamasının devamında Hiç bir engellinin durumunun kendi seçimi olmadığını belirterek, her sağlıklı bireyin de birer engelli adayı olduğunun altını çizerek “Yaya kaldırımlarımızda engelli vatandaşlarımızı da düşünerek, engelli taşı döşemesi yapıyoruz. Yaya kaldırımlarımızı gerek engelli taşı yönlendirmeleri ile gerekse iniş çıkış rampaları ile vatandaşlarımızın rahat bir şekilde kullanımlarına uygun olarak yapıyoruz. Göreve geldiğimiz günden bu tarafa yaklaşık 5000 metre civarında engelli taşı döşemesi yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Bucak ve Bucak halkımız için hizmet seferberliğimiz sürecek.” dedi.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Bucak'ta, Yaya, Yolları, Tek, Tek, Tamamlanıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı