301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Nisan 2018 - Pazar 14:54 Bu haber 2495 kez okundu
 
Bucak Halkını Bu Defa Kırmadı
Ak Parti'nin Bucak'ta ki Önemli İsimlerinden Olan Sabri Uçan Milletvekili Aday Adayı Oldu.
SİYASET Haberi
Bucak Halkını Bu Defa Kırmadı

Adalet ve Kalkınma Partisi Burdur Teşkilatının önemli isimlerinden İş Adamı Sabri Uçan 27. Dönem Milletvekili Aday Adaylığı Başvurusunu yaptı.

 

Ak Parti Bucak ve İl Teşkilatında partinin kuruluşundan bu yana önemli görevlerde bulunmuş bir isim olan Sabri Uçan 28.04.2018 Cumartesi Günü Burdur İl Başkanlığında başvurusunu gerçekleştirdi. Hemen hemen her seçim döneminde Bucak Halkı tarafından aday olması istenen Uçan bu defa baskılara dayanamadı.

 

İl Genel Meclisi üyeliği döneminde İlçesi'ne yaptığı hizmetlerden dolayı Bucak Halkı tarafından kahraman olarak tanınan Uçan'ın yakın çevresi ve genel merkez yetkilileri ile yaptığı istişareler sonucu bu kararı aldığı kamuoyunda konuşulmakta.

 

İş Adamı Sabri Uçan Adaylık başvurusunun ardından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

 

"24 Haziran seçimlerinde AK Parti Burdur Miletvekilliği Aday Adaylığı için müracatımı yapmış bulunmaktayım. Ak Partimizin 14 Ağustos 2001 tarihinde Sayın Recep Tayip ERDOĞAN liderliğinde çıktığı; çile, umut, icraat ve mücadelerle dolu yolculuğunda, ilk günden beri hem aklım hem de gönlümle hep bu çatı altında oldum. Yaklaşık 30 yıldır Bucak İlçemizde ticaret işiyle iştigal etmekteyim. Aynı şekilde bir o kadar yıl da aktif siyasette, sivil toplum örgütleri ve gönüllü kuruluşlarla da iç içeyim. Dolasıyla 30 yıldır Burdur’un tüm ilçeleri ve bölge illerinde yaşayan insanlarımızın iyi ve kötü günlerinde onlarla birlikte olmaya çalıştım. Hayatım boyunca yapmaya çalıştığım faaliyetlerde ve sivil toplum çalışmalarında, genç kardeşlerimizle de omuz omuza oldum. Ülkemizin ve geleceğimizin en önemli gücünün gençlerimiz olduğuna inananlardanım.

 

 

Üstad Necip Fazıl’ın; “ İşte bütün meselem her meselenin başı, Ben bir genç arıyorum gençlikle köprübaşı “ sözüyle, hayallerini kurduğu o genç adamın, oluşturduğu “köprübaşı” görevine bir nebze olsun katkı sağlamak inancıyla, milletvekili aday adayı oldum.

           

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın liderliğinde, tarihten devraldığımız o büyük mirası bizden sonraki nesillere devredebilmek ve yeni sorumluluklar üstlenmek adına, bugün başvurumu yaptım. Tarihin akışını değiştirecek ve yeni bir tarih yazacak bu kutlu harekete daha fazla katkı sağlayacağıma inanıyorum. AK Parti’nin 2023 – 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için, halkımızla birlikte ve ilimin tüm dinamiklerini de harekete geçirerek, ülkemizin geleceğine hep birlikte önemli katkılar sağlayacağıma inanıyorum.

 

 

Aday adayı olmadan önce istişarelerimizi yapmıştık. Vatandaşlarımızdan da böyle bir karşılık olduğunu gördüğümüz için bu yola çıktık. Bu süreçte hayatımın en duygusal anlarını yaşadığımı itiraf etmeliyim. Bu teveccühün, İl Genel Meclisi üyeliği dönemimizde iyi işlere imza attığımızın bir göstergesi olduğunu düşünüyorum. İnşallah vatandaşlarımızın bize duyduğu bu güvene layık olabiliriz.

           

24 Haziran seçimleri millet olarak birlik, beraberlik ve bütünlüğümüzün teminatı açısından önemli bir dönüm noktasıdır. Davamızda başarılı olmak ülkemize ve ilimize daha iyi hizmet edebilmek için çıkmış olduğum bu yolda desteklerinize ve dualarınıza ihtiyacım var. Desteklerini esirgemeyen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum.

Allah niyetimizi ve yürüyüşümüzü hayırlara vesile eylesin..."

 

Bizde Manşet Burdur Gazetesi olarak kendisine bu zorlu yolda muvaffakiyetler dileriz.

 

 

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Bucak, Halkını, Bu, Defa, Kırmadı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Bucak Halkını Bu Defa Kırmadı
Yorumlar
Haber Yazılımı