Bucak Halkı İftar Çadırlarında Buluşuyor
Haber
06 Haziran 2018 - Çarşamba 19:04 Bu haber 3081 kez okundu
 
Bucak Halkı İftar Çadırlarında Buluşuyor
Bucak Belediyesi Cumhuriyet meydanına ve mahallelere kurduğun iftar çadırları ile birlik, beraberlik duyguları ile gönülleri fethederek tüm Bucak halkını bir araya getiriyor.
İLÇELER Haberi
Bucak Halkı İftar Çadırlarında Buluşuyor

Bucak Belediyesi Cumhuriyet meydanına ve mahallelere kurduğun iftar çadırları ile birlik, beraberlik  duyguları ile gönülleri fethederek tüm Bucak halkını bir araya getiriyor.

 

Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin Cumhuriyet  Meydanında kurulan iftar çadırını ziyaret ederek, vatandaşlarla bir  araya geldi. Burada vatandaşların Ramazan-ı Şeriflerini kutlayan ve vatandaşlarla bir süre sohbet eden Kaymakam Yalçın Sezgin daha sonra Bucak Belediyesinin Barbaros Mahallesinde kurduğu iftar Çadırına geçti. Barbaros Orta okulu bahçesinde Barbaros Mahalle Muhtarlığı işbirliği ile kurulan iftar çadırında Barbaros Mahallesi sakinleri ile birlikte iftarını açan Kaymakam Yalçın Sezgin mahalle sakinlerinin dertlerini dinledi.

 

İftar sonrasında bir açıklama yapan  Kaymakam Yalçın Sezgin  “ İlçemizde bu yıl farkı bir Ramazan Ayı yaşıyoruz. Bu yıl ilçemizde daha önce sadece Cumhuriyet meydanına kurulan iftar çadırımızı bu yıl mahallelerimize de açtık. Bildiğiniz gibi iftar çadırları birlik ve beraberliği pekiştirmek için kurulan gönül sofralarıdır. Bu gönül sofralarımızı bu yıl tüm mahallelerimize mahalle muhtarlarımızla birlikte kuruyoruz. Bucak Belediyesi olarak Cumhuriyet meydanında kurduğumuz iftar çadırımızda günlük olarak 1200 kişilik iftar yemeği veriyoruz. Burada civar mahalle sakinlerimizden, öğrencilerimizden, Pazar esnaflarımızdan kısaca tüm Bucak halkından vatandaşlarımızı gönül soframızda görmek bizleri onurlandırıyor. Bu iftar çadırımızda dağıtılan yemeklere zaman zaman Bucaklı hayırsever vatandaşlarımızda destek veriyorlar. Destek veren geçmişleri adına yemek veren hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu yıl Mahalle muhtarlarımızla birlikte kurduğumuz  iftar çadırlarımızı  Çukur Mahalle, Konak Mahallesi, Cami Mahallesi, Karayvatlar Mahallesi,Yunus Emre Mahallesi, Oğuzhan Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Fatih Mahallesi,Mimar Sinan Mahallesi, Atilla Mahallesi, Onaç Mahallesi ve Barbaros Mahallesinde iftar çadırlarımızı ve gönül sofralarımızı kurarak  şimdiye kadar yaklaşık 10.000 vatandaşımızla birlikte iftarımızı açtık. Ben mümkün olduğunca mahalle sakinlerimizle bir araya gelmek için iftar çadırı gönül sofralarımıza katılıyorum. Ben katılamadığım zamanlarda Belediye Başkan Yardımcımız Ferruh Kanık ve Belediye birim müdürlerimiz bizleri temsil ediyor. Buradan iftar çadırı gönül sofralarımıza katılım sağlayan tüm mahalle sakinlerimize ve mahalle muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. İftar çadırımızı, gönül soframızı ilçemizin diğer mahallelerine kurmaya,  vatandaşlarımızla buluşmaya devam edeceğiz” dedi.                                 

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Bucak, Halkı, İftar, Çadırlarında, Buluşuyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı