301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Temmuz 2017 - Pazartesi 17:01 Bu haber 1107 kez okundu
 
Bayram Özçelik'in Basın Bayramı Mesajı
Ak Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik, Türk Basınından Sansürün Kaldırılması ve Gazeteciler (Basın) Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
SİYASET Haberi
Bayram Özçelik'in Basın Bayramı Mesajı

Milletvekili Özçelik, mesajında;

 

"Basın özgürlüğünün olmazsa olmaz koşullarının belirlenmesiyle başlayan ve günümüzde de Gazeteciler Günü olarak kutlanan 24 Temmuz 1908 tarihi; Basın Hürdür, Sansür Edilemez ilkesiyle görev yapan Gazetecilerimiz için anlamlı bir gündür.

 

Demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan unsurların başında gelmektedir.

 

İçinde bulunduğumuz iletişim çağında yazılı, işitsel ve görsel basın kuruluşları tüm dünyadaki gelişmeler hakkında toplumu bilgilendirmenin yanı sıra, vatandaş ile devlet arasındaki iletişimin sağlanması gibi önemli bir sorumluluğu da üstlenmektedir.

 

Son dönemde yaşanan menfur darbe girişimi gösterdi ki; milli değerlere saygılı, kişi hak ve özgürlükleri temel alan bir anlayışla görevini yerine getiren basın organları, demokrasilerin en büyük güvencesidir. Milli iradeye vurulmak istenen bu kalkışmada, milli birlik ve bütünlüğümüzü koruyucu tutum ve yayınlarından dolayı basın mensuplarımız her türlü övgü ve takdiri hak etmektedir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, 'Geleceğin Burdur'unu inşa ederken her zaman desteklerini yanımızda htiğimiz ve her koşulda sorumluluk bilinciyle çalışarak ilkeli ve tarafsız yayıncılık anlayışı içerisinde zor ve meşakkatli bir görevi yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, çalışmalarında başarılar ve sağlıklı günler diliyorum..." dedi...

 

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Bayram, Özçelik'in, Basın, Bayramı, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı