301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Ekim 2018 - Perşembe 16:26 Bu haber 2150 kez okundu
 
Başkan Sönmez'den Basın Açıklaması
İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, Türkiye ekonomisine danışmanlık yapacak olan McKinsey şirketi hakkında açıklamalarda bulundu.
SİYASET Haberi
Başkan Sönmez'den Basın Açıklaması

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, Türkiye ekonomisine danışmanlık yapacak olan McKinsey şirketi hakkında açıklamalarda bulundu.
 
 
Başkan Sönmez, "Türkiye durup dururken kendi devlet yönetimine yabancı bir kuruluşu niye ortak ediyor? Sorulması gereken asıl soru bu" derken, iktidarın McKinsey'le anlaşma yaparak, "Ekonomiyi ben iyi yönetemedim, dışarıdan destek aldım" itirafında bulunduğunu belirtti.
 
 
Başkan Safa Sönmez yaptığı basın açıklamasında şunları kaydetti: "Kendi kendini yönetemez haline gelmiş bir iktidarın Mckinsey ile anlaşma yaparak yine ipin ucunu başkalarına verdiğini görüyoruz.Vatandaşımızın ekonomik olarak zor günler geçirdiği şu günlerde borç gırtlağa dayanmışken, Mckinsey şirketi Türkiye Cumhuriyeti'ni ABD'den yönetmeye başlayacak.
 
Aslında bu durum tam olarak şu değil mi? "Biz, liderlik edemiyoruz, yönetemiyoruz. Buna aklımız yetmiyor. Dışarıdan gelecek akla muhtacız. O akıl bizde yeterli değil,o akıl Amerikan şirketi McKinsey'de var. Dolayısı ile Amerikan şirketi akıl verecek biz de onun verdiği akla uyacağız" demek değil mi? 
 
 
Peki, ne oldu da gidip ekonomi yönetiminin liderliğini o ülkenin CIA ile de ilişkili olduğu söylenen McKinsey diye bir şirketine teslim ettik? 
 
 
Ekonomiyi yönetemediğiniz ve denetleyemediğiniz için mi ekonominin anahtarını ABD'li McKinsey adlı danışmanlık şirketine teslim ettiniz? Bir devletin bir danışmanlık şirketine emanet edilmesi o devlettin yönetilemediği anlamına gelmez mi? Adı yolsuzluklarla anılan bu şirket ile yapılan anlaşmanın 80 milyon vatandaşa maliyeti kaç paradır? 
 
Özelleştirme uzmanı olan McKinsey adlı danışmanlık şirketinin, Türkiye Varlık Fonu Başkanvekili ile birlikte çalışacak olması, Türkiye Varlık Fonu içinde bulunan şirketlerin özelleştirilmesi için yapılan bir hazırlık mıdır? AKP döneminde Türkiye'de en fazla danışmanlık hizmeti alan bu firmanın yaptığı çalışmalarda objektif olabileceğine nasıl inanıyorsunuz? 
 
 
McKinsey adlı şirket, Cumhurbaşkanı tarafından yapılan harcamaları denetleyebilecek yetkiye sahip mi? Bu yetkiye sahip değilse kamu harcamalarında tasarruf yapılabileceğine nasıl inanıyorsunuz?
 
 
Bu soruların cevabını elbetteki McKinsey ile anlaşma imzalayanlar verecektir ama bizim asıl derdimiz her geçen gün ekonomik sıkıntı nedeniyle borç içinde kalan vatandaşımızdır.Biz onların yanında omuz omuza durmaya her zamanki gibi devam edeceğiz. Başkaları gibi gidip aklımızı,irademizi dışa bağımlı şirketlere vermeyeceğiz."
 
 
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Başkan, Sönmez'den, Basın, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı