Başkan Şimşek, Milli Eğitim Müdürüne Sert Çıktı
Haber
17 Şubat 2020 - Pazartesi 19:31 Bu haber 2021 kez okundu
 
Başkan Şimşek, Milli Eğitim Müdürüne Sert Çıktı
Cumhuriyet Halk Partisi Burdur Merkez İlçe Başkanı Serkan Şimşek Yazılı Bir Basın Açıklaması Yaptı.
SİYASET Haberi
Başkan Şimşek, Milli Eğitim Müdürüne Sert Çıktı

    Burdur Belediyesinin 9.sunu düzenlediği bölgenin en etkili kitap fuarlarından bir tanesi olan fuarın açılışını geçtiğimiz günlerde yaptık.

 

    Yaptık yapmasına ama bu güzel kitap fuarının açılışına sevinsek mi yoksa kendisini Devletin Müdürü olarak değil de AKP’nin bir devlet kurumundaki temsilcisi gibi gören kurum müdürlerine mi üzülsek bilemedik.

 

    Gölhisar’da kitap fuarının açılışına AKP İl Başkanı ile birlikte giderek “Fuarların temel amacının kitap okuma alışkanlığını, kültürünü, gelenek ve davranışını öğrencilerde kalıcı olmasını sağlamak”  olduğunu ifade edenler ne yazık ki Burdur Belediyesinin kitap fuarı açılışına özel davetli oldukları halde, ne kendileri katılmıştır ne de bir temsilci göndermişlerdir.

 

    Sayın Milli Eğitim Müdürünün bırakın sadece açılışa katılmayı, eğer kitaplar hakkındaki düşünceleri gerçekse elini taşın altına koyup fuarın her anında orada olması gerekirdi.

 

    Ama ne yazık ki kitapların özetlerini okumayla ülkeyi yönetenleri, kendilerine örnek alarak, koltuk ve makamlarını korumanın tek yolunun AKP yöneticilerine şirin görünmek olduğunu düşünenler hayatlarının en büyük hatasını yapmaktadır. O koltuklar ancak okullarda yaşanan salgın hastalıklara karşı alacağınız önemler ile, okul ve sınıfların sağlığa uygunluk koşullarına uyumlu hale getirilmesi, öğrencilerin eğitimlerinin iyileştirmesini sağladığınız zaman gerçek anlamda sizin olacaktır.

 

    Kitap okumayan nesillerin suça eğilimlerinin ne denli yüksek olduğu bilim insanları ve otoriteler tarafından kabul edilmektedir.

 

    Devlet terbiyesini yeterince almış olduğuna inandığımız, kitaplara ve gençlere verdiği değer ve önemi yakından bildiğimiz Burdur Valisi Sayın Hasan Şıldak’ın konuyla ilgileneceğini, öğrenciler, öğretmenler ile kitap fuarının buluşturulması adına Milli Eğitimin koordinasyonunu sağlamak için gerekli girişimleri yapacağına inanıyoruz.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Başkan, Şimşek,, Milli, Eğitim, Müdürüne, Sert, Çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı