Başkan Şenel Sert Konuştu
Haber
10 Şubat 2020 - Pazartesi 14:03 Bu haber 1194 kez okundu
 
Başkan Şenel Sert Konuştu
Manşet Burdur Gazetesi
İLÇELER Haberi
Başkan Şenel Sert Konuştu

Burdur'un Yeşilova ilçesinde geçtiğimiz günlerde yapılan Kayadibi mahallesi köy mü olsun yoksa mahalle olarak mı kalsın konusunda mahalle halkı ile referandum yapıldı. Referandum sonucunda Kayadibi sakinleri mahalle olarak kalmak istediklerini 238’e 145 oy ile karar verdiler. Fakat Burdur İl Genel Meclisi Kayadibi mahallesinde yaşayan vatandaşların kararını hiçe sayarak Kayadibinin köy olması husunda karar aldı.


Referandum sonucunu Burdur İl Genel Meclisine gönderen Yeşilova Belediye Başkanı Mümtaz Şenel, İl genel Meclisinin aldığı karara sert çıkış yaptı.


Başkan Şenel " Hepimizin bildiği üzere ilçemizle ilgili bu dönemde gündemde olan bizleri derinden üzen haberler ortaya çıkmıştır. Bu haberlerden ilki Kayadibi mahallemizin tekrar köy olması yönünde alınmış olan karardır. 8 Aralık 2019 günü Kayadibi Mahallemizde gerçekleşen 238’e 145 oy ile sonuçlanan referandum sonrası halkımız mahalle olarak kalmayı tercih etmiştir. Fakat bu tercih Burdur İl Genel Meclisi tarafından alınan grup kararı ile hiçe sayılarak Kayadibi’nin köy olması için karar alınmıştır.
Halk iradesini hiçe sayarak, kanunlara aykırı bir şekilde alınan bu karar hepimizi derinden üzmüştür. Kayadibi Mahallesinin Salda Gölünü çevreleyen bir konumda olması, mahalleyi cazip hale getirmektedir. Bu yüzden bu bölgede çıkarları bulunan bazı kesimler tarafından fütursuzca alınan bu karar halkın tercihine yapılan saygısızlıktır. Bu şekilde bir karar alınmasındaki amaç gölün ilçe ile olan bağlantısını kesip, belediyemize herhangi bir katkısının olmamasını sağlayarak belediyemizi ve halkımızı cezalandırmaya çalışmaktır.


Demokratik usullerle seçilmiş bir meclisin böylesine demokrasiye ve hukuka aykırı bir şekilde hareket etmesi üzüntü vericidir. Dilerim söz konusu bu yanlış karardan en kısa zamanda vazgeçerek, halkımızın iradesine, isteğine saygı göstererek, ilçemdeki huzuru, dirlik, düzen ve beraberliği yeniden sağlayacak şekilde bir sonuca ulaşırız. Umuyorum ki halk iradesini hiçe sayarak Kayadibi Mahallemiz hakkında almış oldukları karardan bir an önce vazgeçerler" dedi.

Kaynak: (bomba15.com) - bomba15.com Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Başkan, Şenel, Sert, Konuştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı