301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Ekim 2017 - Pazar 20:16 Bu haber 1546 kez okundu
 
Başkan Faki'den Basın Açıklaması
AK Parti Burdur İl Başkanı Süleyman Faki'den Hastane Yatırımıyla İlgili Basın Açıklaması
SİYASET Haberi
Başkan Faki'den Basın Açıklaması

Adalet ve Kalkınma Partisi Burdur İl Başkanı Dr. Süleyman Faki Burdur'a yapılacak olan yeni Hastane ile alakalı bir basın açıklaması yayınladı.

 

Süleyman Faki'nin Basın Açıklaması Şöyle;

 

Son günlerde kamuoyunda  hastane yeri ile ilgili yapılan açıklamalar, görüş ve tartışmalar konuyu esas  zemininden farklı noktalara götürmektedir.


Ak Parti iktidarımızın milletimize hizmet noktasında bugüne kadar yaptığı çalışmalar gerek ülkemizde gerekse Burdurda  malumdur, milletimizin büyük teveccühüyle de  oylarını artırarak yoluna devam etmesi de bunun en büyük kanıtıdır.


Siyasi ayırım gözetmeksizin milletine hizmette yarışan Ak Partimize yönelik, son belediye meclis gündeminde tartışılan konular çözüm noktasını değil sorun noktasında paydaşların durduğu noktayı açıkça göstermektedir.


Hastane yeri  ile ilgili olarak hükümetimizin ve milletvekillerimizin çabaları,  yer sorununda yerel yönetimler tarafından değişik bahanelerle dikkate alınmamış, parası ve projesi hazır Burdur'a yakışır hastane için bir adım atılamamıştır.


Bugün de aynı şekilde değişik gerekçelerle  kamuoyunun bildiği, konuştuğu yerlerle ilgili objektif ve doğru bir yönlendirme yapılmamaktadır.


Öncelikle bilinmelidir ki, gerek hastane gerekse diğer  yatırımlarla ilgili hükümetimiz gerekeni yapmaktadır.Biz istiyoruz ki bu yatırımlarda Chp'li Belediye'nin de katkısı ve desteği olsun. Burdur'lular hizmet ve  yatırımlarda sudan sebeblerle  geri kalmasın.


Burdur hepimizin ve hep birlikte burada yaşıyoruz ve yaşayacağız.Herhangi bir yatırımın gecikmesi hepimizi etkilemektedir.


Hastanenin taşınması, uzaklığı ve şimdiki hizmet veren hastane yeriyle ilgili polemikler sadece hemşehrilerimizi üzmektedir.


Yeni bir hastanenin yapılmasına kim karşı çıkar, gerekirse  Araştırma hastanesi de düşünülebilir Depreme dayanıksız bölümler yıkıldıktan sonra şu anda hizmet veren hastane de sağlık hizmeti vermeye devam etsin, hemşehrilerimiz en yakınlarında hizmeti alsınlar, buna kim karşı çıkar.


Bugünü değil geleceği,  bir beş bir on yıl sonrasını düşündüğümüzde bu alanların bile yetersiz kalacağını görmeliyiz. Bugün yaşadığımız trafik vb. sıkıntıları yaşamamak için alternatif çözümleri birlikte bulmalıyız.
 

Belediye meclis gündeminde tartışılan diğer konuları başka bir zamanda değerlendirmek istiyoruz.Derdimiz Burdur, amacımız Burdur. Maksat üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil.

 

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Başkan, Faki'den, Basın, Açıklaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı