Başkan Ercengiz ve Chp Heyetinden TOKİ Şantiyesine Ziyaret
Haber
09 Ekim 2020 - Cuma 15:06
 
Başkan Ercengiz ve Chp Heyetinden TOKİ Şantiyesine Ziyaret
Manşet Burdur | Burdur'u Manşetten Okuyun
BELEDİYE Haberi
Başkan Ercengiz ve Chp Heyetinden TOKİ Şantiyesine Ziyaret

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi kapsamında Burdur Belediyesi ve TOKİ işbirliği ile yapım çalışmalarına başlanan konutları yerinde inceledi. 

 

 

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, TBMM İdare Amiri CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP İlçe Başkanı Serkan Şimşek, İl Genel Meclis Üyeleri ve ile birlikte Bozkurt Mahallesi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesi’nde Burdur Belediyesi’ne ait 9500m2’lik arazinin de dahil edilmesinden sonra başlatılan TOKİ çalışmalarını inceleyerek bilgi verdi. Başkan Ercengiz, 2021’in Mart ayında hak sahipleri başta olmak üzere, konut sahibi olmak isteyen yurttaşlarımıza yeni yaşam alanı kazandırılacağını belirtti. 

 

 

İncelemeler hakkında bilgi aktaran Başkan Ercengiz, “TOKİ Şantiyemizi ziyaret ettik, öncelikle çalışmayı sürdüren arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. En son geldiğimizden bu yana hızlı bir ilerleme kaydedilmiş. Tabii öncesini hatırlamak gerekirse, burada 1971 depreminin ardından 74- 75  yıllarında geçici deprem evleri konutları olarak kullanılıyordu. Yurttaşlarımızın oturduğu evlerinin yerine çok katlı depreme dayanıklı ve gayet modern binaların yapıldığını görüyoruz. Bu yapımda tabii ki başta TOKİ ve Burdur Belediyesi’nin iş ortaklığı ve yurttaşlarımızın da bu işe “olur” demesi neticesinde Burdur’umuzun girişinden itibaren çok güzel yaşam konutlarını Burdur halkı ile buluşturacağız. Şantiye şefimiz ile birlikte gezdik, gayet güzel konutlar yapılıyor. İnşallah kısmet ise 2021’in Mart ayında hak sahipleri başta olmak üzere, burada konut sahibi olmak isteyen yurttaşlarımıza TOKİ tarafından satışı yapılarak, bu mahallede de 656 konut, 41 ticari merkez ile Burdur’umuza yeni bir yaşam alanı kazandırmış olacağız." dedi.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Başkan, Ercengiz, ve, Chp, Heyetinden, TOKİ, Şantiyesine, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı