Başkan Ercengiz'in 29 Ekim Mesajı
Haber
28 Ekim 2020 - Çarşamba 19:59
 
Başkan Ercengiz'in 29 Ekim Mesajı
Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz'in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı
GÜNDEM Haberi
Başkan Ercengiz'in 29 Ekim Mesajı

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Münasebetiyle Kutlama Mesajı yayımladı.

 

Başkan Ercengiz'in Mesajı;

 

 

"Bugün büyük bir mutluluk ve gururla.; insandan, çoğulculuktan, hak ve hukuktan, adaletten, özgürlüklerden yana olan Cumhuriyetimizin 97. Yıldönümünü kutluyoruz.

 

Kurtuluş Mücadelemizle temelleri atılan yüce Cumhuriyet’imizin, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1 gün önce “Efendiler, yarın Cumhuriyet’i ilan edeceğiz” diyerek tüm dünyaya ilan ettiği gün olan 29 Ekim 1923, bağımsızlığımızın da “resmi” olarak ilanıdır. 

 

Cumhuriyet kolay kurulmamıştır elbet, ancak gelişiyle de yorgun bir ülkenin üzerinden tüm karanlığı, tüm umutsuzluğu da olanca gücüyle silmiş süpürmüştür. Çağdaş ve demokratik bir yönetim biçimi olan Cumhuriyet ile birlikte ülkemize de yeni bir ufuk açılmış; bilim, eğitim, sanayi başta olmak üzere sayısız alanda kalkınma ve aydınlanma başlamıştır. Kadın erkek eşitliği, seçme ve seçilme hakkı, laik bir devlet anlayışı, hukukun üstünlüğü gibi kavramlarla tanışmıştır halkımız.

 

Başta Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, Cumhuriyetin kuruluşuna giden süreçte seve seve canlarını veren şehitlerimizle, o mücadelenin haklı ve onurlu nişanını benliklerinde, vücutlarında taşıyan gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor ilkelerinden asla şaşmayacağımız, eşsiz bir miras olarak aldığımız ve çocuklarımıza emanet edeceğimiz Cumhuriyet’imizin 97. Yıldönümünü kutluyorum." 

 

 

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Başkan, Ercengiz'in, 29, Ekim, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı