Başkan Alagöz Uyardı
Haber
07 Kasım 2020 - Cumartesi 15:48
 
Başkan Alagöz Uyardı
Manşet Burdur | Burdur'u Manşetten Okuyun
GÜNDEM Haberi
Başkan Alagöz Uyardı

Burdur'un Tefenni ilçesinde sadece bir günde 20 vatandaşta koronavirüs saptandı. Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, sosyal medya hesabı üzerinden ilçede bir günde çıkan vaka sayısı ile ilgili bilgilendirme yaptı. 

 

 

Sadece bir günde 20 kişide Covid-19 testinin pozitif çıktığını belirten Başkan Alagöz,

 

"Sadece bugün bir günde 20 vatandaşımızda Kovid19 vakası çıkması ile ilçemizde vaka sayıları çok ciddi anlamda artış göstermektedir.


Maalesef ki vakaların bu kadar hızlı ve yoğun artmasındaki en büyük neden pozitif hasta vatandaşların temaslı listesini gizlemesinden kaynaklanmaktadır.

 

Unutulmamalıdır ki temaslı listesini saklamak, depreme dayanıksız bina inşa ederek çocuk genç ihtiyar ölümlerine sebebiyet veren katil müteahhit ile aynı kefeye girmektedir.


Bizler sadece kendi sağlığımızdan değil etrafımızdaki tüm sevdiklerimizin canından ve sağlığından sorumluyuz. Bugünden itibaren temaslı listesini gizleyenler hakkında kesinlikle müsamaha gösterilmeyecek, hem parasal hem de adli mercilere sevk edilecektir. Ayrıca akşam ev ziyaretleri, bayanların gün toplantıları gençlerimizin salonlarda kafelerde yakın mesafede oturmaları bu kritik günlerde en çok dikkat etmemiz gereken ve kesinlikle yapmamamız gereken sosyal aktivitelerdir.


Siz değerli halkımdan bir müddet daha sabır göstermenizi önemle rica ediyorum. Unutmayın ki temaslı listesini gizlemek cinayete ortak olmaktır. Saygılarımla." ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Başkan, Alagöz, Uyardı,
Yorumlar
Haber Yazılımı