Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
29 Haziran 2018 - Cuma 10:30 Bu haber 1449 kez okundu
 
BAKA Yönetim Kurulu Burdur'da Toplandı
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Haziran ayı olağan Yönetim Kurulu toplantısı Vali Hasan Şıldak başkanlığında Burdur’da yapıldı.
GÜNDEM Haberi
BAKA Yönetim Kurulu Burdur'da Toplandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Haziran ayı olağan Yönetim Kurulu toplantısı Vali Hasan Şıldak başkanlığında Burdur’da yapıldı.
 
 
Valilik Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Hasan Şıldak, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Burdur İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, Isparta İl Genel Meclis Başkanı Ali Bolat, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile BAKA Genel Sekreter Vekili Abdullah Madenci katıldı.
 
 
Toplantıya geçmeden basın mensuplarına açıklamalarda bulunan BAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Vali Hasan Şıldak, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansımızın Haziran ayı olağan toplantısını gerçekleştirmek için bir araya geldiklerini belirterek, toplantının hayırlı olmasını diledi. Üç ilimiz ve bölgemiz için yeni hizmetlere vesile olması temennisinde bulundu.
 
 
Vali Şıldak konuşmasının devamında; “Bilindiği üzere kalkınma ajansları ülkemiz genelinde bölgesel kalkınmayı hedefleyen ve çok pratik sonuçlar doğurması itibariyle de yöre insanımıza, vatandaşlarımıza çeşitli sektörlerde önemli katkılar sunan yapılar ve organizasyonlardır. Bu itibarla Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı da bilhassa bölgemizde turizm, kültür, tarım ve sanayi kuruluşların desteklenmesi anlamında çok önemli katkılar sağlamıştır.
 
 
Bugün gerçekleştireceğimiz bu toplantımız çerçevesinde de yine gündemimizde önemli konular yer alıyor. Bunları da kısa başlıklar altında en önemlilerine değinmek istiyorum. Özellikle Burdur için önemli olan bir çalışma söz konusu; süt sektöründe katma değerin arttırılmasına yönelik sonuç odaklı program kapsamında bulunan faaliyetlerden ‘Yerleşim Yeri Ayırımında Çiğ Süt Kalite Analiz Raporu’nun” hazırlanmasına yönelik bir çalışma gündemimizde yer alıyor.
 
 
Bunun ötesinde yine Isparta ve Burdur illerimizde sürdürülen Lavanta Kırsal Turizm faaliyetlerinin daha geniş kitlelere duyurulması ve tanıtılması amacıyla, bu alanda faaliyet gösteren yabancı sosyal medya fenomenleri, blogerlar ve gazetecilerin Temmuz ayı içerisinde, bölgede ağırlanması hususunun görüşeceğiz.
 
 
Antalya ilimizde de Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Antalya Tanıtım Vakfının işbirliğinde antik çağdan kalan 20 adet kadın heykel başı ile ilgili replikaların yurt içi ve yurt dışında tanıtım etkinlikleri ilgili konular gündemimizde yer alıyor” diyerek konuşmasını tamamladı.
 
 
Basına kapalı devam eden Haziran ayı olağan BAKA yönetim kurulu toplantısının devamında gündemde yer alan maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından toplantı sona erdi.
 
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: BAKA, Yönetim, Kurulu, Burdur'da, Toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı