BAKA Toplantısı Isparta Davraz’da Yapıldı
Haber
27 Şubat 2021 - Cumartesi 13:31
 
BAKA Toplantısı Isparta Davraz’da Yapıldı
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu Şubat Ayı Olağan Toplantısı Burdur Valisi Ali Arslantaş başkanlığında Isparta Davraz Kayak Merkezi’nde yapıldı.
GÜNDEM Haberi
BAKA Toplantısı Isparta Davraz’da Yapıldı

Toplantı öncesi Vali Arslantaş, Isparta Valisi Sayın Ömer Seymenoğlu ve beraberlerindeki heyet, Süleyman Demirel Üniversitesi Yenilikçi Teknolojiler Uygulama ve Araştırma Merkezi (YETEM) içerisinde yer alan BAKA destekli güdümlü projelerden Gül ve Tıbbi-Aromatik Bitkiler ve Ürünlerini Araştırma ve Geliştirme Laboratuvarında yerinde incelemede bulundular. İncelmeler sırasında SDÜ Rektörü Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı ve yetkililer heyete merkezle ilgili bilgi verdiler.
 
 
Buradaki incelemelerin ardından Vali Arslantaş, Vali Seymenoğlu,  Antalya Valisi Sayın Ersin Yazıcı ve BAKA Yönetim Kurulu Üyeleri, Isparta Valiliği öncülüğünde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen Valilik Kupası Kayak ve Snowboard Yarışmaları ödül törenine katıldılar.
 
 
Törenin ardından Kayak Merkezinde incelemelerde bulunan heyet telesiyeje binerek Davraz Kayak Merkezini yakından görme fırsatı buldular.
 
 
Kayak Merkezi gezisinin ardından BAKA Yönetim Kurulu Toplantısına geçildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan BAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Vali Arslantaş,  Ajans Yönetim Kurulu olarak, bölge illeri Antalya, Burdur ve Isparta’nın sosyo-ekonomik kalkınması için var güçleriyle çalıştıklarını ifade etti.  Özellikle pandemi sürecinde istihdamın artırılmasına, turizm ürünlerinin çeşitlendirilmesine yönelik politikalar geliştirmekte ve bu yönde faaliyetler yürütmekte olduklarını aktaran Vali Arslantaş, toplantıda alınacak kararların  bölge illerimiz, Ülkemiz ve milletize hayırlı olmasını diledi.
 
 
Toplantı gündemde yer alan maddelerin görüşülerek karara bağlanmasıyla sona erdi.
 
 
Toplantıya, Burdur Valisi Sayın Ali Arslantaş, Isparta Valisi Sayın Ömer Seymenoğlu ve Antalya Valisi Sayın Ersin Yazıcı başta olmak üzere Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Burdur İl Genel Meclis Başkanı Murat Akbıyık, Isparta İl Genel Meclis Başkanı Serkan Keskin, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Tutar katıldı. Toplantıda ayrıca BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler ve BAKA personeli hazır bulundu.
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: BAKA, Toplantısı, Isparta, Davraz’da, Yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı