301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Kasım 2017 - Salı 13:35 Bu haber 6351 kez okundu
 
Bahçeşehir Koleji LKS Sınavı Yaptı
BURDUR BAHÇEŞEHİR KOLEJİ'NDE YENİ SİSTEME UYGUN İLK LKS SINAVI GERÇEKLEŞTİ
GÜNDEM Haberi
Bahçeşehir Koleji LKS Sınavı Yaptı

Burdur Bahçeşehir Koleji yine bir ilke imza atarak yeni sınav sistemine uygun ilk LKS sınavını gerçekleştirdi. Burdur Bahçeşehir Koleji Kampüs Müdürü Gurbet Çetin konu ile alakalı bir basın açıklaması yaptı.

 

Gurbet Çetin'in açıklaması şöyle;

 

"Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 5 Kasım 2017 tarihinde liselere geçişte uygulanacak yeni sisteme ilişkin açıklamalar yapılmıştır. Bu açıklamalar doğrultusunda liselere geçişte haziran ayının ilk haftasında MEB tarafından merkezi bir sınav yapılacağı belirtilmiştir. Bu merkezi sınav ile MEB tarafından sınavla öğrenci alan fen lisesi, sosyal bilimler lisesi ve proje okullarına yerleştirme yapılacaktır. Söz konusu bu liselerin listesi mayıs ayında açıklanacaktır.


Haziran ayında yapılacak bu merkezi sınavda çoktan seçmeli 60 soru yer alacak ve sınav süresi 90 dakika olacaktır. Sözel ve sayısal alanlara ait soruların yer alacağı bu sınav, tek oturumda uygulanacaktır. Bu sorular, 8. sınıf müfredatı ağırlıklı olmak üzere 6 ve 7. sınıf kazanımlarıyla bağlantılı olacaktır. Liselere geçiş sisteminde öğrenciler, 5 lise tercihinde bulunacaklar ve bu doğrultuda merkezi bir sistem üzerinden yerleştirme yapılacaktır. Yerleştirme sonuçları haziran ayında açıklanacaktır. Merkezi yerleştirme sınavına girmeyecek öğrenciler için de eğitim bölgesi sınavsız mahalli yerleştirme sistemi esas alınacaktır.  Bu doğrultuda öğrenci, adresine yakın 5 lise tercihinde bulunabilecek ve tercihleri arasında yer alan liseye yerleştirilecektir Açıklanan yeni sınav sistemi sonrasında Burdur Bahçeşehir Koleji olarak 8. sınıf öğrencilerimize 7 Kasım 2017 Salı günü yeni sisteme uygun ilk deneme sınavımızı uyguladık. Her hafta yapılan deneme sınavlarımız, yeni sistemle uyumlu olarak cumartesi günleri tek oturum halinde uygulanmaya devam edecektir.


Bahçeşehir Koleji olarak uyguladığımız yenilikçi eğitim anlayışımız ve öğretim modellerimizle liselere geçiş sürecindeki yeni sistemde de öğrencilerimizi bir üst öğretim kurumuna donanımlı bireyler olarak hazırlamaya devam edeceğiz.Kurumumuza ve eğitim sistemimize duyduğunuz güven için teşekkür ederim."

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Bahçeşehir, Koleji, LKS, Sınavı, Yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı