Ak Parti Gölhisar'da Olaylar Olaylar
Haber
17 Eylül 2017 - Pazar 21:11 Bu haber 5976 kez okundu
 
Ak Parti Gölhisar'da Olaylar Olaylar
İlçe Başkanı Aynı, Yönetimin Salt Çoğunluğu Değişti.
SİYASET Haberi
Ak Parti Gölhisar'da Olaylar Olaylar

Adalet ve Kalkınma Partisi Gölhisar 6. Olağan İlçe Kongresi 17 Eylül Pazar günü Gölhisar Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonunda yapıldı. Kongreye Burdur İl Koordinatörü Kırıkkale Milletvekili Mehmet Demir, Burdur İl Başkanı Süleyman Faki, Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Reşat Petek, Burdur Kadın Kolları İl Başkanı Serpil Ekinci, Burdur İl Genel Meclis Başkanı Muzaffer Bağcı, İlçe Başkanları ve teşkilat mesupları katıldı. 

Mevcut ilçe başkanı Ayhan Kanural'ın tek aday olduğu kongrede listenin açıklanmasıyla kafalar karıştı. 8 yeni ismin yer aldığı yönetim listesinde Gölhisar siyasetinin önemli aktörlerinden olan ve Burdur 5. Olağan İl Kongresinde Burdur İl Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen o ismin olması herkesi şaşırttı.

 

Liste Nasıl Hazırlandı?

Ak Parti Gölhisar İlçe Teşkilatından edinilen bilgilere göre Ayhan Kanural'ın ilçe başkanlığına devam etmesini istemeyen teşkilat mensupları geçtiğimiz günlerde Gölhisar'da yıllarca Ak Partiye hizmet etmiş olan sevilen bir ismi kongrede aday olmaya ikna etmişler ve ikinci bir liste hazırlamışlardı.

Durumu fark eden İl Başkanı Süleyman Faki Gölhisar'a giderek teşkilat mesuplarıyla görüşmüş uzlaştırmacı tavrını ortaya koyarak Kongre listesine Kanural'ı istemeyen ekipten de isimlerin alınmasını sağlamış ve gerginliğe son vermişti.

 

O İsim Yönetime Girdi!

Daha önce Gölhisar'dan İl Genel Meclisi Üyeliğine seçilen ve 2015 Yılında yapılan Burdur 5. Olağan İl Kongresinde İl Yönetim Kurulu Listesinde olan İhsan Gülpınar'ın yönetim listesinde olması kafaları karıştıran olay oldu.

5. Olağan kongrede adının listede yer alması Burdur Ak Parti'de kıyametler kopartan ve akabinde bazı Bakanların ve Dönemin Teşkilat Başkanı'nın devreye girmesi ile İl Yönetim Kurulu Üyeliğinden istifa ettirilen İhsan Gülpınar artık Gölhisar İlçe Yönetim Kurulu Üyesi. 

 

Şimdi Ne Olacak?

Ayhan Kanural'ın ilçe başkanı olmasını istemeyen teşkilat mensuplarının takınacağı tavır merak edilirken yönetime yeni katılan 8 ismin Kanural ile uyumlu çalışıp çalışmayacakları da şimdiden konuşulmaya başlandı. Burdur'da İlçe kongreleri yeni başlamışken diğer ilçe kongrelerinde aynı sıkıntıların yaşanabileceği siyasi kulislerin gündeminde. Burdur Ak Parti teşkilatlarında yıllardır bitmek tükenmek bilmeyen sıkıntılar kongrelerde yeniden baş gösterecek mi? 

Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: Ak, Parti, Gölhisar'da, Olaylar, Olaylar,
Yorumlar
Haber Yazılımı