301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Kasım 2017 - Çarşamba 09:20 Bu haber 2054 kez okundu
 
36 Yıl Su Sıkıntısı Yok
Vali Şerif Yılmaz, DSİ tarafından yapımına devam edilen Burdur İçme Suyu İsale Hattı inşaatı çalışmalarını yerinde inceledi.
GÜNDEM Haberi
36 Yıl Su Sıkıntısı Yok

Burdur ilinin acil içme suyu ihtiyacını karşılanması maksadıyla 21 milyon ihale bedeliyle DSİ tarafından başlanan proje hızla devam ediyor. 2018 haziran ayında tamamlanacak olan projenin inşaat çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Yılmaz, yetkililerden devam eden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
 
 
 
DSİ Bölge Müdürü Mahmut Berber'in eşlik ettiği incelemelerde Vali Şerif Yılmaz ilk olarak 10 bin m3'lük su deposu inşaatı çalışmalarını yerinde inceledi. Vali Yılmaz, içme suyu isale hattı çalışmalarında ikinci durağı Gökpınar’da devam eden su kuyusu sondaj çalışmaları ve 500 m3'lük yükleme depoları inşaatı incelemeleriyle devam etti.
 
 
Vali Yılmaz incelemeleri esnasında Bölge Müdürü Berber ve yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.
 
 
Vali Yılmaz incelemeler sırasında basın mensuplarına yaptığı açıklamalarda, “bugün Devlet Su İşleri tarafından Burdur’un içme suyu sorununun çözümüne yönelik yapılan projeyi yerinde gördük. Görüldüğü üzere çok kısa süre içerisinde baya mesafe alınmış. En son Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu’nun ilimizi ziyaretinde yapmış olduğumuz koordinasyon toplantısında bu işle ilgili ihalenin bittiği ama sözleşmenin henüz imzalanmadığı belirtilmişti. O kısa süre içerisinde hem hat, hem depo inşaatı çalışmalarının hızla devam ettiğini memnuniyetle görüyoruz. Buradan özellikle Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza ve Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu’na teşekkür ediyorum. 
 
 
BURDUR’UN İÇME SUYU SORUNU DSİ TARAFINDAN 2053 YILINA KADAR ÇÖZÜLDÜ.
Burdur’un içme suyunun kalıcı bir şekilde çözüme kavuşturulmasına yönelik bir proje Burdur da uygulanıyor. Bu içinde bulunduğumuz depo, yaptığımız bu tesisle beraber, yeni ilave barajlar ve göletlerde beraber 2053 yılına kadar Burdur’un içme suyu sorunu DSİ tarafından çözülmüş olacak. Özellikle DSİ Bölge Müdürümüze ve 182. Şube Müdürümüze, DSİ çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımızın bu projede emekleri var. Gece gündüz demeden çalıştılar. Burdur’un her köşesinde olduğu gibi Burdur Merkezde içme suyu sorunu DSİ tarafından çözüldü. İnşallah önümüzdeki yaz haziran ayında içme suyunu artık Burdurlulara buradan vermeye başlarız diye ümit ediyorum. Müteahhidimize ve çalışanlarına da teşekkür ediyorum. Kazasız belasız bu yatırımı gerçekleştiririz. Burdurlunun hizmetine sunmuş oluruz. Vali olarakta bende bu yatırımdan gurur duyuyorum. Tüm kurumlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
İLİMİZDE KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ TARAFINDAN DA BÖLÜNMÜŞ YOL ÇALIŞMALARI HIZLA DEVAM EDİYOR, ÖZELLİKLE ŞEHİR İÇİ GEÇİŞİNİN DE SON AŞAMASINA GELİNDİ
Vali Yılmaz konuşmasının devamnıda; "şunu ifade etmekte fayda var içme suyu projesiyle birlikte Burdur önemli bir altyapı hizmetine kavuşmuş olacak ayrıca ulaşımla ilgili hususu belirtmemizde yarar var. Karayolları Genel Müdürlüğümüz tarafından bölünmüş yol çalışmaları hızla devam ediyor. ilimizde, özellikle şehir içi geçişin de son aşamasına gelindi. Asfalt çalışmalarıyla beraber kaldırım refüj ışıklandırması ve sulaması dahil olmak üzere, şehir içinden geçen Tefenni yolu diye bildiğimiz bölünmüş yolla ilgili tüm çalışmalarda kara yolları genel müdürlüğümüz tarafından, ulaştırma bakanlığımız tarafından yapılmakta inşallah bu çalışmalarda en kısa süre içerisinde tamamlanmasıyla birlikte Burdur’da içme suyu ve bölünmüş yol çalışmalarıyla ilgili ileriye dönük kalıcı alt yapı çalışmalarını bitirmiş olacağız. 
 
ARITICIYA VE DAMACANAYA GEREK KALMADAN, RAHATLIKLA ÇEŞME’DEN SU İÇEBİLECEKLER. 
Biraz önce ifade ettim. Burdur’un 2053 e kadar içme suyu ile ilgili sorunu kalmayacak. Bölge Müdürümüze, Şube Müdürümüze çalışan tüm ekibimize teşekkür ediyorum. İnşallah bu projenin tamamlanmasıyla birlikte Burdur’umuz da yaşayan insanlar rahat bir şekilde içme suyunu rahatlıkla kullanabilecekler. Arıtıcıya ve damacanaya gerek kalmadan, rahatlıkla Çeşme’den su içebilecekler. Şimdi’den bu yatırımların tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.
Kaynak: Editör: Manşet Burdur
Etiketler: 36, Yıl, Su, Sıkıntısı, Yok,
Yorumlar
Haber Yazılımı